11.5. Дієта вагітної жінки і матері-годувальниці

Піклування про нормальний розвиток дитини починається ще з внутрішньоутробного періоду. Вагітна жінка повинна дотримуватись відповідного режиму праці і відпочинку, всіх гігієнічних вимог і найголовніше — правильно харчуватися.

Раціон вагітної повинен бути різноманітним, обов’язково включати в достатній кількості овочі, фрукти, молоко, сир, м’ясо. Без відповідних показань вагітна не повинна обмежувати споживання білків.

Раціон вагітної і матері-годувальниці щодня повинен включати 180-200 г м’яса, 50 г сиру, 20 г сиру твердого, 50 г масла, 1 яйце, 3 склянки молока, 800 г овочів, кількість хліба не повинна перевищувати 500 г.

Вагітна жінка і мати-годувальниця потребують підвищеної кількості мінеральних речовин і вітамінів, тому їм особливо корисні сирі фрукти та овочі, ягоди, свіжа зелень. У деяких випадках, особливо в зимовий і весняний періоди, коли вміст вітамінів в овочах і фруктах знижується та й споживання їх зменшується, слід приймати готові препарати вітамінів.

Мати-годувальниця з молоком втрачає значну кількість рідини. Цю втрату треба обов’язково поповняти. Рідину слід вводити у вигляді молока, чаю, води, Компотів, причому кількість молока, як зазначено вище, не повинна перевищувати 600 мл на добу. Категорично забороняється вживати алкогольні напої, в тому числі й пиво. Вживання пива та інших алкогольних напоїв не підвищує вироблення і виділення молока, а алкоголь, що виділяється з грудним Молоком навіть у дуже малих дозах, несприятливо впливає на нервову систему Дітей.

Австрійська фірма «НІРР» поряд з виробництвом дитячого харчування випускає фруктові напої для вагітних жінок і годуючих матерів, збагачені залізом, а також чайний напій на основі лікарських трав, що сприяє підвіиценню лактації у годуючих матерів.

М´який фруктовий напій фірми «НІРР» із залізом та вітамінами для вагітних жінок і годуючих матерів містить натуральний сік з яблук, винограду, малини, ягід та чорної смородини. Енергетична цінність 100 мл продукту складає 48 ккал.

Мультивітамінний напій фірми «НІРР» із залізом для вагітних жінок і годуючих матерів складається з натурального соку груш, апельсинів, ананасів, гуави, бананів. Енергетична цінність 100 мл соку — 55 ккал. Кожні 100 мл цих напоїв містять 2,4 мг двовалентного сульфату заліза; 15,0 мг вітаміну С; 0,18 мг В,; 0,36 мг В6; 0,26 мг В2; 0,1 мг фолієвої кислоти; 2,0 мг вітаміну Е; у м´якому фруктовому напої — 0,2 мг вітаміну А. Соки не містять консервантів та кристалічного цукру.

Кількість вітамінів і мікроелементів, зокрема заліза, в грудному молоці багато в чому залежить від харчування матері ще під час вагітності, тому починати вживати фруктові напої фірми «НІРР» рекомендується з другої половини вагітності кількістю 0,5 л на добу.

Чай для підвищення лактації фірми «НІРР» є швидкорозчинним напоєм, що містить екстракти лікарських трав — природних стимуляторів лактації. В його складі екстракт анісу, кропиви, фенхелю, тміну, меліси, трави галеги. Енергетична цінність 100 мл готового чаю 37,5 ккал.

Регулярне вживання упродовж кількох тижнів трьох чашок чаю на день сприяє підвищенню лактації на 13,8%.

Якщо дотримуватись зазначених умов, то у здорових жінок, як правило, кількість і якість молока забезпечують потреби дитини.

Site Footer