Книги, видані на території СРСР до 1973 року

Книги, що видані на території СРСР до 1973 року включно є суспільним надбанням (public domain), тобто авторським правом не захищені (оскільки СРСР лише у 1973 приєднався до Всесвітньої конвенції про авторське право 1952 р.). Дозволяється їхнє вільне поширення і використання. Ці тексти ми, безперечно, дозволяємо копіювати з нашої бібліотеки, як для особистого використання, так і для інших електронних бібліотек. У останньому випадку необхідно лише залишити посилання на нашу бібліотеку big-lib.com, якщо текст був підготований нами, або на ту електронну бібліотеку, звідки ми його запозичили. Це є правилом хорошого тону і повагою до праці інших. Необхідно також залишати інформацію про автора, перекладача, джерело тексту. Значок © у текстах, що авторським правом не захищені, ставиться просто так.

Книги, видані на території України та пострадянських країн після 1973 року

Ці книги захищені авторським правом: або правами автора, або перекладача, або обох. Ми розміщуємо їх виключно з навчальною метою, для потреб школярів, студентів, науковців і перекладачів. За категоричною вимогою власника авторських прав ці книги будуть прибрані з бібліотеки. Та ми сподіваємось на розуміння потреби у вільному доступі до україномовної перекладної літератури, оскільки ці книги виходили (виходять) малими накладами, і мало кому доступні. Окрім того, за проведеними дослідженнями, наявність текстів у вільному доступі в Інтернеті не зменшує обсяги продаж паперових книг (виключення становить лише масова комерційна література, яка в Україні практично не видається).

На підставі Закону України “Про авторські права і суміжні права” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1994, N 13, ст.64) копіювання, збереження на жорсткому диску або інший спосіб збереження творів, розміщених у даній бібліотеці категорично заборонений. Бібліотека попереджає, що копіюючи або зберігаючи їх, Ви приймаєте на себе усю відповідальність, відповідно до діючого міжнародного і національного законодавства. Всі авторські права на усі документи зберігаються за правовласником.

Таким чином, публікації даних документів не переслідують ніякої комерційної вигоди. Але подібні документи сприяють якнайшвидшому професійному та духовному росту читачів та є рекламою паперових видань таких документів.

Site Footer