4.2.3. Реєстрація суб`єкта підприємницької діяльності – фізичної особи в органі Пенсійного фонду України

Суб´єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, незалежно від того, використовують вони (або планують використовувати) працю найманих працівників чи ні, є платниками збору на обов´язкове державне пенсійне страхування і зобов´язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Виняток становлять лише ті підприємці, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і які не мають найманих працівників. Для таких осіб реєстрація в органі Пенсійного фонду України не є обов´язковою, оскільки збір на обов´язкове державне пенсійне страхування включається до складу єдиного податку або фіксованого податку.

Реєстрація відбувається в органі Пенсійного фонду України за постійним місцем проживання в 10-денний термін від дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію суб´єкта підприємницької діяльності.

Облік в органах Пенсійного фонду України платників збору – суб´єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб здійснюється на підставі одержаного з органу державної реєстрації інформаційного повідомлення.

Фізичні особи – суб´єкти підприємницької діяльності для реєстрації в органах Пенсійного фонду подають:

1) заяву за встановленою формою;
а також засвідчені копії таких документів:

2) свідоцтва про державну реєстрацію суб´єкта підприємницької діяльності;

3) довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов´язкових платежів;

4) угоди про наймання на роботу фізичної особи (для платників збору, які використовують працю найманих працівників).

Після реєстрації платникові збору видається Повідомлення за встановленою формою, у якому зазначається присвоєний платникові збору реєстраційний номер. Також після реєстрації платникові збору видається Довідка для пред´явлення в банк про реєстрацію суб´єкта підприємницької діяльності в Пенсійному фонді України.

Ця довідка подається в банк під час відкриття рахунку. Корінець цієї довідки, заповнений уповноваженим працівником банку, повертається в орган Пенсійного фонду України не пізніше ніж за 30 днів від дня видачі довідки в банк.

Site Footer