5.2. Типові слідчі ситуації і слідчі версії

Варіанти типової сприятливої слідчої ситуації

  • Особа злочинця затримана. Зібрані у справі докази підтверджують вину особи (осіб).
  • Особа з’явилася до правоохоронних органів із повинною, зізналася у вчиненні злочину, вказала на способи вчинення.

Варіанти типової несприятливої слідчої ситуації

  • Затримано особу, яка є співучасником злочину, однак вона бере на себе усю вину, і таким чином особа співучасника є невідомою. Зібрані у справі докази не створюють можливості для ідентифікації та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб злочинців.

Надійшло повідомлення про незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва:

– від працівників:

а) центрального органу виконавчої влади з питань економіки;

б) центрального органу виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності; в) органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи та інші органи державної влади в межах їх повноважень, визначених законом.

Варіанти типової конфліктної слідчої ситуації

В орган внутрішніх справ надійшло повідомлення про порушення законодавства, що регулює виробництво дисків для лазерних систем зчитування, експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва, але особа суб’єкта господарювання заперечує причетність до вчинення злочину.

Варіанти типової неконфліктної слідчої ситуації

  • Особа суб’єкта господарювання не заперечує дії, спрямовані на порушення законодавства, що регулює виробництво дисків для лазерних систем зчитування, експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва.

Запропоновані типові ситуації передбачають висунення і перевірку слідчих версій. Основою для цього можуть бути такі загальні типові версії:

– здійснено порушення законодавства, що регулює виробництво дисків для лазерних систем зчитування:

– відбулося порушення законодавства, що регулює експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва:

– вчинено інший злочин;

– надійшла неправдива заява і злочинного діяння взагалі не було.

Site Footer