10 основних факторів, які необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та СНІД

  1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ – призводить до смертельної хвороби – Синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД невиліковні.
  2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.
  3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.
  4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
  5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.
  6. Найбільш вразливі молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно, або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти при шрсингу, татуюванні та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров’ю.
  7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.
  8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров’я, і в першу чергу, центрами профілактики СНІД. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до- та післятестовим консультуванням.
  9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання.
  10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ – це порушення прав людини.

Site Footer