5.5. Вплив наркотиків на людину

З попереднього матеріалу ми знаємо, що наркотики негативно впливають на здоров’я людини і з часом призводять до тяжких наслідків та смерті. Наркотик руйнує організм людини з середини, руйнуючи її внутрішні органи, тіло, зуби, шкіру і, у першу чергу – мозок, який миттєво реагує на спожитий наркотик. Для прикладу ми розглянемо дію наркотику, який надзвичайно швидко призводить до звикання та шкідливо впливає на психіку і фізичний стан споживача – метамфетамін або «наркотик диявола», і який діє у три з половиною рази сильніше ніж кокаїн і дістав назву «мет», «кристал», «лід», «тіна», «заводка». За останні десять років його споживання у світі різко зросло. 12 млн американців та кожен з 20 студентів США стверджують, що спробували «мет» хоча б один раз, а 26 млн осіб у світі споживають його регулярно. 60 % споживачів «мету» мешкають в Азії.

Цей наркотик був штучно створений близько 100 років тому в Японії. За його допомогою можна обманути свідомість, створити ілюзію рішучості, сміливості, блокувати відчуття голоду. Спочатку «мет» не мав значного поширення. Але такий час наступив – Друга світова війна, під час якої американські солдати та їх супротивники, японські пілоти- камікадзе, вживали метамфетамін для виконання смертельних завдань.

Особливість цього наркотику полягає в тому, що він викликає залежність після першого ж прийому. І подальше його вживання все більше і більше втягує людину в тенети наркотизму. Слід зауважити, що наркотик спочатку викликає ейфорію, створює ілюзію припливу сил, піднімає настрій і впевненість у собі та своїх діях. Спортсмен, який прийняв метамфетамін, здатний встановити рекорд, або показати високі результати у різних спортивних дисциплінах. Активізуючи серцеву діяльність, наркотик діє як анаболік. Людина, яка спожила метамфетамін, відчуває себе хороброю, здатною на які завгодно вчинки. Але це дуже скоро закінчується. У наркомана спостерігається різка втрата сил, нервозність і починаються галюцинації. Наркотик руйнує свідомість, що є причиною видінь, які сприймаються наркозалежним як реальність. Людина вірить власним психозам: чує голоси, бачить нереальні речі, «спілкується» з уявними особами.

Від тривалого прийому наркотику міняється зовнішній вигляд людини: через декілька років наркоман стає схожим на мерця. Побічним ефектом вживання «мету» є інтенсивна втрата зубів, і як результат, деформація нижньої щелепи. Руйнування зубів розповсюджене явище у наркоманів і називають його «ротом наркомана». Від частого вживання наркотиків зуби розхитуються і випадають. Це відбувається тому, що «мет» перешкоджає слиновиділенню, до того ж наркомани мало п’ють рідину, тому в роті накопичується велика кількість мікробів і амінокислот, які роз’їдають емаль та ясна. Є ще одна причина – метамфетамінові наркомани рідко чистять зуби і звертаються до стоматолога. Всі гроші, які вони мають, витрачають на наркотики.

Процес руйнації людського організму виглядає таким чином.

Попадаючи у кров, метамфетамін рухається до ядер мозку – центрів задоволення. Тут виробляється нейрон «медіатор» – дофамін, хімічний елемент, який відповідає за задоволення. Дофамін натуральна речовина, яка надає нам відчуття щастя – чим більше дофаміну, тим більше задоволення. Таким чином, мозок нагороджує нас за поведінку, яка допомагає нам вижити. їжа і секс є двома основними чинниками задоволення. «Мет» обманом потрапляє у нейрони і сприяє більшому виробіте дофаміну. Одна його доза є причиною виділенню 1 200 одиниць дофаміну: в 3,5 рази більше, ніж кокаїн і у 6 разів більше природного виробітку організму. Дія «мета» триває довше ніжу інших наркотиків – до 12 годин. Але наступає період, коли наркомани перестають відчувати задоволення від наркотиків. Причина тому – різке падіння рівня дофаміну в мозку. Наркотик невпинно руйнує мозок людини, і людина втрачає себе як особистість. Але наркотик наскільки сильно впливає на психіку людини, що 92 % наркотично залежних повертаються до нього після тривалого лікування, незважаючи на супутні хвороби та загрозу смерті.

Отже, наркотик надзвичайно негативно впливає на організм людини, спричиняючи його інтенсивну руйнацію. Тривале споживання наркотичних речовин призводить до різкого погіршення здоров’я, а згодом – смерті. Наркотична залежність майже непереборна. Навіть тривале лікування буває малоефективним.

Site Footer