Тканини, виготовлені у сирійському місті Дамаск, відомі в Європі з XII ст. Вони здавна вважалися найкрасивішими і найдорожчими. Мистецтво виготовлення особливої тканини — дамасту — виникло у Сирії і було пов’язане з релігійною забороною для мусульман носити шовковий одяг. Дамасці винайшли унікальне полотно, зовнішній бік якого був шовковим, а зісподу воно було бавовняне. З такої тканини виготовляли подушки для східних диванів, скатертини, одяг, тощо.
Дамаст — тканина, як правило, шовкова, з квітковим візерунком, що створюється за допомогою блискучих атласних ниток. Дамаст схожий на парчу, але є менш рельєфним.
Найбільш популярною стала дамаська парча — тканина з дорогої шовкової основи, яку прошивали золотими і срібними нитками. Секрет виготовлення своїх тканин дамаські ткачі берегли понад усе, бо вже у Середньовіччі їх тканини були відомі на всю Європу. Верстат для створення дамаських тканин був чи не найскладнішим механізмом, вигаданим на Сході. Тільки дуже заможні люди могли собі дозволити придбати дамаські тканини.
На сьогодні на противагу надскладному ручному виробництву дамаських тканин винайшли жаккард — сорт тканини, дуже схожий на справжній дамаст. Жаккард простіший у виготовленні, але справжній дамаст можна відрізнити від мануфактурних виробів за спеціальною технікою виготовлення та особливим блиском тканини, коли на неї падає світло. Дамаст завжди має два відтінки залежно від освітлення.
На контурах малюнка справжньої дамаської тканини переплітаються декілька ниток, і він виглядає об’ємним. Тоді як на жаккарді контур виготовлено з однієї нитки.
Тканини Дамаска часто декорувалися набивними геометричними візерунками: зірки, багатокутники, стилізовані фігури птахів. Характерним візерунком сирійських полотен були квіти, листя і розкішні гранатові дерева.