У кращих традиціях бароко і класицизму був створений Версаль — резиденція французьких королів, яка знаходиться у двадцяти кілометрах від Парижа. Він був задуманий як територія для будування невеликого мисливського палацу. Але Людовік XIV вирішив створити у Версалі величезний прекрасний парк для розваг та прийомів свого королівського двору.
Територія Версаля, на якій збудований розкішний палац та розбитий знаменитий парк, становить 101 гектар. Було виготовлено велику кількість скульптур, фонтанів, басейнів і навіть систему каналів під назвою «Маленька Венеція». Все це було штучно створено та ретельно сплановано у стилі регулярного французького парку знаменитим ландшафтним архітектором А. Ленотром. Після його смерті у 1701 р. Версаль утратив багато своїх оригінальних скульптур, унікальних дерев та лабіринт. Але й нині парк вражає своєю грандіозністю та пропорційністю планування.
Кошти, витрачені на будування головного палацу парку, у наш час перевищували б позначку у декілька мільярдів евро. Але його зведення велося за дуже економною програмою для того часу.
У Версальському парку знаходяться два інші палаци — Великий Тріанон, який було створено для «сільської» атмосфери відпочинку короля, та Малий Тріанон, побудований для фаворитки Людовіка XIV мадам де Помпадур. Також вартий уваги Хутір королеви — стилізоване під ферму приміщення, створене згідно з тодішньою модою на «природне» життя.
Сьогодні у парку проводять екскурсії, основний маршрут яких до палацу проходить через «Офіційні апартаменти», що включають Королівську каплицю, Дзеркальну галерею, покої короля і королеви, великий музей історії Франції та «Салон війни» — приміщення, в якому знаходяться монументальні картини, що зображують звитяжні військові перемоги Франції.
Біля самого палацу створено невелике містечко Версаль, у якому можна побачити Залу для гри у м’яч, Королівський сад, в якому й донині вирощують найкращі сорти ягід, фруктів та овочів, які можна придбати на ринках містечка.