Мікеланджело Буонаротті

Одним із найбільш вражаючих майстрів Високого та Пізнього Відродження був Мікеланджело Буонаротті. Разом із Леонардо да Вінчі та Рафаелем він належить до тріади найвеличніших геніїв у світі мистецтва. Скульптор, художник, архітектор, поет та інженер Мікеланджело створив образ людини, яка підкорила Землю. Ще за життя майстра його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження. Більше за всі види мистецтв Мікеланджело цінував скульптуру, вважаючи її головною з-поміж усіх мистецтв.

Багато заможних правителів хотіли, щоби митець створював їм пам´ятники. • Наприклад, п´ятнадцять років Мікеланджело працював над статуями для усипальниці Медичі у Флоренції на замовлення Папи Климента VII. Вона сповнена врочистості та скорботи, що сприяє створенню відповідного емоційного фону. Одна з трьох статуй — Мадонна з дитям. Опущені плечі Мадонни, похила голова, сповнений стражданням погляд — уся фігура виражає безвихідну тугу, і навіть дитя, що горнеться до грудей матері, не може вивести її зі стану заціпеніння. Інші відомі скульптури капели-усипальниці — фігури «Доби»: «Ранок», «Вечір», «Ніч» і «День». Фігури «Доби» сповнені скорботою і тривогою: неспокійно вдивляється в далечінь, не спить «День», у тужливому спокої застиг «Вечір», у стражданнях прокидається «Ранок», важким сном забулася «Ніч».

Трагічні образи гробниці сприймалися сучасниками як реквієм над завойованою Флоренцією.

Мікеланджело створив декілька скульптур на біблійну тематику. Найвідомішою є скульптура «Пієта (Оплакування Христа)», що знаходиться у соборі Святого Петра в Римі. Митець спромігся у камінні передати особисті страждання Матері Марії, які переростають у горе всього людства.

Статуя Мойсея, яку Мікеланджело створив для гробниці Папи Юлія II, пройнята мудрістю, владною силою та величезним внутрішнім пафосом. У творі втілено образ людської могутності та зрілості, при цьому світлим мармуром підкреслюється колосальна духовна сила старозавітного героя.

Символом людської краси та сили є гігантська статуя біблійного героя Давида у Флоренції.

Цей величний і прекрасний юнак сповнений відваги, сили, врівноваженості та рішучої готовності до перемоги.

Site Footer