Правила уникнення ризику ВІЛ-інфікування

  1. Стався до себе як до людини.
  2. Уникай умов та ситуацій, які можу ть наразити на можливість ВІЛ-інфікування, – уникати пропозицій спробувати наркотиків, статевих контактів.
  3. Сприймай дійсність такою, якою вона є, а не такою, яку хотілося б бачити.
  4. Не починай надто рано своє статеве життя, дочекайся справжнього почуття, бо гарантія безпеки – вірність і здоровий партнер.
  5. Не вживай наркотиків. Навіть для проби. Навчись говорити «ні» за будь-яких обставин. Навіть, якщо людина чи компанія для тебе найважливіші, дорогі, а життя, здається, зайшло в глухий кут. Завжди і тільки «ні – наркотикам».
  6. Якщо на шкірі рук є ушкодження (тріщини, порізи, дерматит), і ти торкнувся чогось із слідом крові, то промий травмоване місце водою з милом, двічі продезінфіковані 5-процентним розчином йоду, або 70-процентним етиловим спиртом і наклади на рану антисептичну пов’язку. Пам’ятай: якщо виникла необхідність перелити кров, то потрібно перевірити донорську кров на наявність антитіл до ВІЛ. Згоджуйся на переливання крові лише у разі крайньої життєвої необхідності.
  7. Для ін’єкцій завжди користуйтесь одноразовими інструментами (шприци, голки, внутрішньовенні системи).
  8. Ніколи не користуйтеся чужими зубними щітками, лезами для гоління, іншими предметами особистої гігієни.
  9. Пам’ятай, що зменшити власний ризик можна лише, зменшивши ризик зараження інших людей, з якими ти спілкуєшся та живеш. Бо, як писав Публій Сір, людина зробила б значно менше помилок, якби знала, чого саме вона не знає.

Site Footer