16.2. Типові слідчі ситуації і слідчі версії

Варіанти типової сприятливої слідчої ситуації

– Особа злочинця затримана. Зібрані у справі докази підтверджують вину особи (осіб).

– Особа з’явилася до правоохоронних органів із повинною, зізналася у вчиненні злочину, вказала на способи вчинення.

Варіанти типової несприятливої слідчої ситуації

– Надійшли заяви від громадян про те, що невідома особа розповсюджувала твори, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, але вказати зовнішні ознаки злочинця не можуть.

– Затримано особу, яка є співучасником злочину, однак вона бере на себе усю вину, і таким чином особа співучасника є невідомою. Зібрані у справі докази не створюють можливості для ідентифікації та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб злочинців.

Варіанти типової конфліктної слідчої ситуації

В орган внутрішніх справ надійшло повідомлення про ввезення, виготовлення або розповсюдженням творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, але особа заперечує свою вину та дає неправдиві покази.

Варіанти типової неконфліктної слідчої ситуації

Встановлено та затримано особу (співучасників), яка вчинила злочин. Вона та співучасники не заперечують ввезення, виготовлення або розповсюдженням творів.

Запропоновані типові ситуації передбачають висунення і перевірку слідчих версій. Основою для цього можуть бути такі типові версії:

– здійснено ввезення, виготовлення або розповсюдженням творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію;

– вчинено інший злочин;

– надійшла неправдива заява і злочинного діяння взагалі не було;

– злочин вчинено з корисливих мотивів;

– злочин вчинено групою осіб;

– злочин вчинено особою з психічними захворюваннями.

Site Footer