Тема 3. Музичні ритми Америки

Співу, голосу варто тільки натякнути — оркестр своїми могутніми засобами вже домалює все, що відбувається в душі людській.

Ніхто не стане заперечувати, що музика і її різні музичні напрямки відіграють невід’ємну роль в житті кожної людини. Музика — це цілий світ: і стиль життя, і особливості психологічного стану, і вираження світогляду, і складності життєвого самовизначення. Саме залежно від музичних уподобань людини ми можемо визначити її характер та інтереси. Яку ж музику слухає сучасна молодь? В наш час існує безліч напрямків музики, однак старше покоління не завжди розуміє і поділяє її смаки. А за нерозумінням часто йдуть неприйняття й відкидання.

Відомо, що вплив музики на людину може бути різним. Вона може бути байдужою, може змусити переживати, радіти чи сумувати, може дратувати. Це залежить від художньої значущості твору, від підготовленості до його сприйняття, від музичного та життєвого досвіду слухача. У таких випадках нерідко виникає негативне ставлення до «класики» і віддається перевага більш «легкій» музиці. Проте коли вибір віддається тільки розважальній музиці, що не претендує на глибокі переживання, то це суттєво збіднює людину, притупляє її слух і сприйняття, тому вона ризикує залишитися «глухою» до творів іншого змісту, стилю й жанру.

Сучасну музичну культуру можна поділити на музику елітарного характеру (традиційна класика разом із новими авангардистськими напрямами XX ст., переважна більшість напрямів джазу) та музику, яка стала частиною так званої «масової культури» (поп-музика). Особливе місце займає рок-музика, що має різноманітні течії, споріднені як з першою, так і з другою сферами.

Site Footer